No i w końcu przyszedł ten długo wyczekiwany moment, na który z wielką niecierpliwością czekaliśmy zarówno my, jak i nasi kibice. Nareszcie na torach zagrały silniki aut do driftingu, w tym też japońskie serce 2JZ-GTE ukryte pod maską naszego BMW 1M.

 

Sezon po raz kolejny zainaugurowaliśmy w szwedzkim Jönköping słynnym „klasykiem” otwierającym sezon w tym kraju. Mowa oczywiście o zawodach Påsksladden, które towarzyszą wielkiemu motoryzacyjnemu eventowi Bilsport Performance & Custom Motor Show. Przypomnijmy, Paweł zwyciężył tam w 2017 roku. W miniony weekend nie wszystko potoczyło się po naszej myśli. Zawody te okazały się dla nas trochę pechowe, jednak sezon dopiero rusza, a te zmagania były dla nas jedynie przetarciem przed tym, na co tak naprawdę szczególnie się nastawiamy.

Priorytetem dla naszego zespołu w tym roku jest rzecz jasna kolejny sezon rywalizacji w Mistrzostwach Europy Drift Masters. Ubiegłoroczną serię zakończyliśmy na wysokim, siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej. Jest to dla nas niewątpliwie sukces, jednak stosując starą maksymę, mówiącą, że „kto stoi w miejscu, ten tak naprawdę się cofa”, chcemy iść za ciosem i powalczyć o jeszcze wyższe lokaty w nowym sezonie Drift Masters European Championship. W tym roku czeka nas niestety tylko jedna runda w Polsce, w dniach 28-29. czerwca w Płocku, na którą już teraz serdecznie Was zapraszamy! Ponadto waz z DMEC zagościmy w Austrii, Francji, na Łotwie, w Niemczech i Irlandii.

Poza walką o prymat w czempionacie Starego Kontynentu powalczymy też w innych seriach. Nowością dla nas są driftingowe mistrzostwa Danii – Nordic Drift Series, do udziału w których Paweł Korpuliński został specjalnie zaproszony przez organizatorów. Jak widać, zaproszenie przyjęliśmy i w tym sezonie prawdopodobnie wystąpimy we wszystkich rundach tego cyklu. Mamy już na koncie tytuły wywalczone w Polsce  Szwecji, czemu więc nie powalczyć o tytuł w Danii? Pierwsza odsłona tejże rywalizacji już w najbliższy weekend (27-28 kwietnia) w Odense.

Co poza tym w sezonie 2019? Z pewnością zobaczycie nas też podczas niektórych rund polskich serii. Zapewne jak co roku zagościmy na Drift Open. Planujemy też gościnnie pojawić się w zawodach najnowszej ogólnopolskiej serii, czyli Drift Trophy. O szczegółach związanych z naszymi dalszymi planami – co, gdzie, kiedy? –  będziemy Was na bieżąco informowali za pośrednictwem naszej strony i fanpage’a na Facebooku.

Bądźcie za nami sezonie 2019! Trzymajcie za nas kciuki, kibicujcie Pawłowi Korpulińskiemu! Zapraszamy na zawody i do śledzenia naszych relacji!