Paweł Korpuliński bardzo dobrze zainaugurował rywalizację w driftingowych mistrzostwach Danii, czyli Nordic Drift Series 2019. Zwyciężył zarówno w kwalifikacjach do zawodów, jak i w całej pierwszej rundzie czempionatu!

Przypomnijmy, Paweł Korpuliński ma w swoim dorobku m.in. tytuły Driftingowego Mistrza Szwecji (2017) oraz Mistrza Pucharu Polski „Drift Open” (2015). Teraz zamierza powalczyć o kolejny krajowy tytuł, tym razem w Danii. Jak widać, pierwszy krok ku temu już uczynił. Podczas zawodów odbywających się w Odenese w bardzo dobrym stylu triumfował w kwalifikacjach, zdobywając aż 94.9 pkt. (noty kolejnych w tym zestawieniu czterech najlepszych zawodników  to: 91.9, 88.0, 84.3, 82.6), a następnie zwyciężył w całych zawodach. Tym samym po inauguracyjnej rundzie jest liderem mistrzostw Danii. Kolejna runda duńskiego czempionatu odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Potem pozostaną jeszcze dwie odsłony tej rywalizacji, w lipcu i we wrześniu.

  • To naprawdę dobry początek sezonu w Driftingowych Mistrzostwach Danii Nordic Drift Series – nie ukrywa swojego zadowolenia kierowca efektownego BMW 1M. – Chciałbym podziękować wszystkim którzy przyczynili się do naszego zwycięstwa.

Wsparcia Pawłowi Korpulińskiemu udzielili: Rallyshop.pl, FMIC, 59 North Wheels i Mapadama Motorsport.