O MNIE

SPORTOWE C.V.

Imię i nazwisko: Paweł Korpuliński

Data i miejsce urodzenia: 26.01.1995r., Gdynia

Miejsce zamieszkania: Warszawa

Pierwszy start: 2015

Największe dotychczasowe sukcesy:

  • Mistrz Driftingowego Pucharu Polski „DRIFT OPEN 2015”
  • II-Wicemistrz Driftingowego Pucharu Polski „DRIFT OPEN 2017”
  • Driftingowy Mistrz Szwecji 2017
  • Driftingowy I-Wicemistrz Szwecji 2018
  • miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy „DRIFT MASTERS 2018” / zdobycie licencji Formula Drift (najważniejszej serii driftingowej na świecie)

Licencje / serie driftingowe: Drift Open, PFD Driftingowe Mistrzostwa Polski (klasa Pro), SDC Swedish Drift Championship, Drift Masters European Championship, Formula Drift (klasa PRO)

Nadrzędny cel sportowy/marzenie: podium w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Europy Drift Masters, starty w amerykańskiej serii Formula Drift, będącej odpowiednikiem mistrzostw świata w driftingu

Sportowy idol: Maciej Polody (prekursor driftingu w Polsce, były driftingowy mistrz Europy), Robert Kubica (za wielką wiedzę, umiejętności i determinację w dążeniu do celu)

 

Mistrzostwo zrodzone z pasji

 

Motorsportem zostałem zarażony mając zaledwie kilka lat przez mojego tatę, który zabrał mnie na jedną z rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Sopocie. Stamtąd pochodzą moi rodzice, ja też urodziłem i wychowałem się w Trójmieście. Jeszcze jako dziecko zafascynowałem się zmaganiami drifterów, a zwłaszcza umiejętnościami i dokonaniami Macieja Polody, który jest polską ikoną tego sportu.

Szersza przygoda z driftingiem w moim przypadku zaczęła się jednak w wieku 12 lat od… gry komputerowej. Dużo grałem w symulator „Live for Speed”. To jest gra typu multiplayer, bezpośrednio rywalizuje się w niej z innymi zawodnikami. Rodzice, widząc moją pasję, zakupili mi pierwszą porządną kierownicę do komputera, jednak po jakimś czasie zaczęło do mnie docierać, że chciałbym spróbować ekstremalnej jazdy nie tylko w wirtualnej rzeczywistości. Coraz mocniej ciągnęło mnie za kierownice prawdziwych sportowych aut. Jak tylko ukończyłem 18 lat, kupiliśmy pierwszy samochód do driftu. Było to BMW E30 o mocy około 230KM. Jeździłem nim stosunkowo krótko, bo dosyć szybko, w trakcie mojego pierwszego sezonu zapadła decyzja o budowie zupełnie nowego samochodu – driftcara na bazie BMW serii 1, którym jeżdżę do dziś. W tym momencie jest to już czwarte wcielenie tego auta.

Przez prawie osiem lat mieszkałem w Szwecji, konkretnie do 2017 roku. Tam chodziłem do szkoły, w tym kraju rozpocząłem studia i moja kariera driftingowa też tam się zaczęła. Najpierw były to wspominane symulatory, a potem przyszedł czas na pierwsze treningi, zawody i drifting w rzeczywistym, profesjonalnym wydaniu.

Obecnie przygotowuję się do swojego piątego sezonu startów. Pasji, marzeń i kolejnych celów – szczytów do zdobycia nam, mi mojemu zespołowi, bynajmniej nie brakuje. A wyniki? Mówią, że jeżeli tak naprawdę kochasz to co robisz, jest w tym prawdziwa pasja, to o dalsze sukcesy możesz być spokojny. Tak więc o to też jesteśmy spokojni…